İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Adresi

Adres: Yeşil Marmaris Turizm ve Yat İşletmeciliği A.Ş., Barbaros Caddesi No 13, Posta Kutusu 8, 48700 Marmaris, Türkiye

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri:  Pazartesi / Cuma Saat:  08:45-15:00 arasında hizmet vermektedir.

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İngilltere Marmaris Fahri Konsolosluğu'ndan vize işlemleri gerçekleştirilememektedir. Marmaris çevresinde ikamet eden İngiliz Vatandaşları, konsolosluk işlemlerini İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler. Marmaris Fahri Konsolosluğunun görev bölgesinde ikamet eden vize başvuru sahipleri, İngiltere Vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş turizm/seyahat acentelerine yapabilirler.

İngiltere Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08:45 ile 17:00 (yerel saat) arasında
Konsolosluk Bölümü
Pazartesi ve cuma günleri 14:00 ile 16:00
Salı ve perşembe 09: 00-12: 30

İngiltere Konsolosluğu Vize Kabul Saatleri

İngiltere Vizesi için yapılan müracaatlar outsource edilmiş vize başvuru merkezi ve hizmet merkezleri aracılığı ile konsolosluk birimine iletilmektedir. İşlemler için başvuru sahibi İngiltere Konsoloslukları tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezine şahsen başvuruda bulunarak biometrik parmak izi ve biyometrik fotoğraf çekimi işlemlerini ibraz eder. İngiltere'ye seyahat etmek isteyen her bireyin İstisnai durumlar hariç vize işlemleri için randevu alması ve vize harcını ödemesi gerekmektedir. 

Outsource Edilmiş Vize Başvuru Merkezi için İngiltere Vize Başvurusu Kabul Saatleri: Hafta içi her gün Resmi Tatiller Hariç 08.00 ile 17.00 arasıdır.

İngiltere Konsolosluğu, Konsolosluk Hizmetleri

İngiltere Konsolosluğu, İngiliz vatandaşları için gerekli olan pasaport işlemleri, acil seyahat belgesi işlemleri, evlilik işlemleri, doğum kayıt - ölüm işlemleri, acil durumlar, noter ve tasdik işlemleri, çeviri hizmetleri, cenaze işlemleri ve konsolosluk işlemi gerektiren tüm durumlar adına hizmet yüklenmektedir. Ancak Marmaris Fahri Konsolosluğundan noter tasdiki ve diğer resmi evrak işlemleri yapılamamaktadır. Evrak tasdik işlemleri için İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna başvurabilirsiniz. İngiliz vatandaşları acil durumlarda, İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçebilirler.

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu 2023 Yılı Resmi Tatil Günleri

Marmaris Fahri Konsolosluğu 2023 yılında aşağıdaki resmi tatil günlerinde günlerde hizmet vermeyecektir. Konsolosluk hizmetlerinden faydalanmak isteyenlerin aşağıdaki tarihleri referans alarak işlemlerini başlatmaları faydalı olacaktır. 

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • 7 Nisan Kutsal Cuma
 • 9 Nisan Paskalya
 • 21- 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 2 Mayıs Erken Mayıs Banka Tatili
 • 8 Mayıs III. Kral Charles'ın Taç Giyme Töreni
 • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 • 3 Haziran Altın Jübile Bayramı
 • 4 Haziran İlkbahar Bayramı
 • 29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü
 • 28 Ağustos Yaz Bayramı
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 25-26 Aralık Noel

İngiltere Diplomatik Temsilcilikleri 
İngiltere’nin aşağıdaki illerde Diplomatik Temsilciliği bulunmaktadır. 

 • Ankara
 • Antalya
 • Bodrum
 • İstanbul
 • İzmir
 • Marmaris

ingilizkonsoloslugu.org Alenn ddw'ye ait görünüyor. İngiltere Konsolosluğu'nun Resmi web Sitesi İle İlgilisi Var Mıdır?
Alenn ddw, Google optimizasyonu metotlarını kullanarak farklı alan adları edinen ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlerinden reklam almaktadır. ingilizkonsoloslugu.org’un, İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliğiyle hiçbir akalası yoktur. Alenn ddw, tecrübeli vize temsilcileri tarafından oluşturulmuştur. Alenn ddw sitelerinde bulunan hiçbir bilgi Konsoloslukların resmi bilgilendirilmeleri değildir.  Alenn ddw siteleri vize başvuru sahiplerini bilgilendirme amaçlı vize işlemleri konusunda tecrübeli temsilciler tarafından hazırlanmıştır. Sorularınızı ya da eksik gördüğünüz bilgileri www.alennddw.com/contact adresindeki iletişim formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Vize başvuruları hususunda tecrübeli temsilciler en kısa sürede talebinizi dikkate alacak ve gerekli incelemeyi ve düzenlemeyi yapacaktır.

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Büyükelçiliği ve İngiltere Başkonsolosluğu vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bu nedenle İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ve Türkiye'de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları, İngiltere Vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ve İngiltere vize başvurularını kabul eden vize hizmet merkezleri aracılığı ile tamamlayabilirler. 

İngiltere Konsolosluk Ücretleri

İngiltere'ye seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri için gidiş amacına ve talep ettiği vize süresine bağlı olarak ödemesi gereken harç bedelleri vardır. İngiltere Konsolosluğu, konsolosluk hizmetleri ücret listesine buradan detaylı olarak ulaşabilmektedir.

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Yeşil Marmaris Turizm ve Yat İşletmeciliği A.Ş., Barbaros Caddesi No 13, Posta Kutusu 8, 48700 Marmaris, Türkiye
E-posta: britembcon@fco.gov.uk
Tel: +90 252 412 64 88
Fax: + 90 252 412 45 65

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu Nerededir?

 

Duyurular

İngiltere Vizelerinde E-Başvuru Süreci Başladı

İngiltere Vizelerinde E-Başvuru Süreci Başladı! İngiltere Konsolosluğu Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep için mail aracılığıyla tamamlan...
2023-08-08 09:50:09

İngiltere Yerleşim Vizesi Alacakların Dikkatine!

İngiltere Yerleşim Vizesi Alacakların Dikkatine! Türkiye vize başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya...
2023-08-08 09:49:41

İngiltere Vize Harç Ücretleri 2022

İngiltere Vize Harç Ücretleri 2022   İngiltere vize ücreti konusunda bilgi almak isteyenler seyahat sebebi, süresi ve giriş çıkı...
2023-08-08 09:49:10

İngiliz Konsoloslukları Noel ve Yeni Yılda kapalı olacak

İngiltere’nin Türkiye’de hizmet veren temsilcilikleri Türkiye ve İngiltere’nin resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötürü hizmetle...
2023-08-08 09:48:45
Tüm Duyurular