İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Adresi

Adres: Atatürk Caddesi Likya İş Merkezi Kat: 2 No: 202 48300 Fethiye/Türkiye

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İngiltere Vize İşlemleri için Fethiye'de bulunan Fahri Konsolosluk hizmet vermemektedir. Bu nedenle her başvuru sahibi İngiltere Vize İşlemleri için konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ve vize hizmet merkezleri aracılığı ile işlemleri yürütmek zorundadır. Vize Başvuru Merkezi Ofisleri Türkiye'de 7 ilde bulunmaktadır. Ancak başvuru bölgesi için herhangi bir yetki bölgesi ayrımı bulunmamaktadır. Türkiye'nin her ilinden İngiltere Vize Başvurusu'nda bulunmak isteyen Türk Vatandaşları ve Türkiye'de ikamet izni olan yabancı uyruklu kişiler vize işlemleri; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Antalya ve Bursa illerinden yapabilmektedir.

Not(!) Muğla ilinin Fethiye, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman ilçeleri ile Antalya ilinin Kaş ve Kalkan ilçelerinde ikamet eden İngiltere Vatandaşları, konsolosluk işlemlerini İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler. Ancak Fethiye Fahri Konsolosluğu'nun bu işlemler için özel olarak yetkilendirilmesi gerekmektedir.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Pazartesi'den Cuma'ya : 09:00- 16:00 saatleri arasında, Perşembe Günleri saat 10.00 ile 12.00 arası, Cuma Günü ise 14.00-16.00 arasında hizmet vermektedir.

Çarşamba günleri ise Fahri Konsolosluk kapalıdır.

İngiltere Fahri Konsolosluğu Fethiye Konsolosluk Hizmetleri

İngiltere Konsolosluğu bünyesinde İngiliz Vatandaşları için gerekli olan pasaport işlemleri, acil seyahat belgesi işlemleri, evlilik işlemleri, doğum kayıt - ölüm işlemleri, acil durumlar, noter ve tasdik işlemleri, çeviri hizmetleri, cenaze işlemleri ve konsolosluk işlemi gerektiren tüm durumlar adına hizmet yüklenmektedir. Ancak Fethiye Fahri Konsolosluğundan noter tasdiki ve diğer resmi evrak işlemleri yapılamamaktadır. Evrak tasdik işlemleri için İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna başvurabilirsiniz. İngiliz vatandaşları acil durumlarda, İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçebilirler.

İngiltere Fahri Konsolosluğu Fethiye şubesi, her iki ülkenin de menfaatini korumak amacı ile hizmet vermektedir. İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu belirtilen bölgelerde yer alan yabancı uyruklu kişilere de hizmet vermektedir. 

İngiltere Fahri Konsolosluğu Fethiye, noter hizmeti vermemektedir. İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul yemin, tasdik, resmi belgenin tasdikli kopyasını oluşturmak ve beyanda bulunmak da dahil olmak üzere noter hizmeti sağlamaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Vize Kabul Saatleri

İngiltere Vize kategorileri için gidiş amacına uygun olarak başvuruda bulunmak isteyen kişiler, işlemlerini konsolosluk tarafından outsource vize başvuru merkezi ve vize hizmet merkezleri aracılığıyla yürütmelidir. Yapılan başvurular için randevu gün ve saatinde başvuru sahibinin şahsen başvuru merkezine gitmesi, biometrik parmak izi ve fotoğraf çekim işlemlerini ibraz etmesi ve vize işlemleri için gerekli evraklarını sunması gerekir. 

Başvuru Merkezleri aracılığıyla tamamlanan işlemleri için başvuru kabul saatleri; Hafta içi Her Gün Resmi Tatiller Hariç 08.00 ile 17.00 arasıdır. 

İngiliz Vatandaşları için Acil Durum Seyahat Belgesi

 • Seyahat tarihine kısa bir süre kalmış İngiliz Vatandaşları'nın yeni bir pasaport çıkartmazlar, ancak acil durum seyahat belgesine başvurabilirler. Türkiye’de ikamet eden İngiliz Vatandaşları pasaportlarının kaybolduğu, çalındığı, hasar gördüğü veya süresinin dolduğu durumlarda acil durum seyahat belgesine başvurabilirler.
 • 24 saat içinde yolculuk yapılacak ise, en kısa sürede, ikamet bölgesine en yakın İngiltere Diplomatik Temsilciliğiyle iletişime geçilmesi gerekmektedir.
 • Acil durum seyahat belgesine ihtiyaç duyan kişi 16 yaşın altındaysa, başvuru sahibi adına bir ebeveyn veya vasi başvurmalıdır.
 • Seyahat tarihine 3 haftadan fazla bir süre varsa, acil durum seyahat belgesi yerine yeni bir pasaport için başvuruda bulunabilmektedir.
 • İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu aracılığıyla acil durum seyahat belgesine başvurabilir. Acil durum seyahat belgesine başvurulabilmesi için randevu alması gerekmektedir.

ingilizkonsoloslugu.org Alenn ddw'ye ait görünüyor. İngiltere Konsolosluğu'nun Resmi web Sitesi İle İlgilisi Var mıdır?
Alenn ddw, Google optimizasyonu metotlarını kullanarak farklı alan adları edinen ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlerinden reklam almaktadır. ingilizkonsoloslugu.org’un, İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliğiyle hiçbir akalası yoktur. Alenn ddw, tecrübeli vize temsilcileri tarafından oluşturulmuştur. Alenn ddw sitelerinde bulunan hiçbir bilgi Konsoloslukların resmi bilgilendirilmeleri değildir.  Alenn ddw siteleri vize başvuru sahiplerini bilgilendirme amaçlı vize işlemleri konusunda tecrübeli temsilciler tarafından hazırlanmıştır. Sorularınızı ya da eksik gördüğünüz bilgileri www.alennddw.com/contact adresindeki iletişim formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Vize başvuruları hususunda tecrübeli temsilciler en kısa sürede talebinizi dikkate alacak ve gerekli incelemeyi ve düzenlemeyi yapacaktır.

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere İstanbul Başonsolosluğu ve İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bu nedenle İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ve Türkiye'de ikamet izni olan üçüncü ülke vatandaşları İngiltere Vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ve İngiltere Vize başvurularını kabul eden vize hizmet merkezleri aracılığı ile değerlendirmeye almaktadır.

İngiltere Konsolosluğu, Konsolosluk Hizmetleri Ücreti

İngiltere Konsolosluğu, konsolosluk hizmetleri ücret listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Birleşik Krallık’ın aşağıdaki illerde diplomatik temsilciliği bulunmaktadır.

 • Ankara
 • Antalya
 • Bodrum
 • İstanbul
 • İzmir
 • Marmaris

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu 2023 Yılı Resmi Tatil Günleri

Fethiye İngiltere Fahri Konsolosluğu 2023 yılında aşağıdaki resmi tatil günlerinde günlerde hizmet vermeyecektir. Konsolosluk hizmetlerinden faydalanmak isteyenlerin aşağıdaki tarihleri referans alarak işlemlerini başlatmaları faydalı olacaktır.

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • 7 Nisan Kutsal Cuma
 • 9 Nisan Paskalya
 • 21- 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 2 Mayıs Erken Mayıs Banka Tatili
 • 8 Mayıs III. Kral Charles'ın Taç Giyme Töreni
 • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 • 3 Haziran Altın Jübile Bayramı
 • 4 Haziran İlkbahar Bayramı
 • 29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü
 • 28 Ağustos Yaz Bayramı
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 25-26 Aralık Noel

Fethiye Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk Caddesi Likya İş Merkezi Kat: 2 No: 202 48300 Fethiye/Türkiye

E-posta: britembcon@fco.gov.uk

Tel: +90 252 614 63 02

Faks: +90 252 614 83 94

Acil durum hattı: Türkiye’de ikamet eden İngiliz Vatandaşları tutuklanma, saldırıya uğrama gibi acil durumlarda +90 252 614 63 02 numaralı telefonu kullanabilirler. Birleşik Krallık'ta ikamet eden ve Türkiye’de bulunan İngiliz tanıdığı için endişelenenler 020 7008 1500 numaralı telefonu kullanabilirler.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Duyurular

İngiltere Vizelerinde E-Başvuru Süreci Başladı

İngiltere Vizelerinde E-Başvuru Süreci Başladı! İngiltere Konsolosluğu Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep için mail aracılığıyla tamamlan...
2023-08-08 09:50:09

İngiltere Yerleşim Vizesi Alacakların Dikkatine!

İngiltere Yerleşim Vizesi Alacakların Dikkatine! Türkiye vize başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya...
2023-08-08 09:49:41

İngiltere Vize Harç Ücretleri 2022

İngiltere Vize Harç Ücretleri 2022   İngiltere vize ücreti konusunda bilgi almak isteyenler seyahat sebebi, süresi ve giriş çıkı...
2023-08-08 09:49:10

İngiliz Konsoloslukları Noel ve Yeni Yılda kapalı olacak

İngiltere’nin Türkiye’de hizmet veren temsilcilikleri Türkiye ve İngiltere’nin resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötürü hizmetle...
2023-08-08 09:48:45
Tüm Duyurular