İngiltere Antalya Konsolosluğu

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu Adresi

Antalya İngiltere Muavin Konsolosluğu, İngiltere Vize İşlemleri hususunda hizmet vermektedir. Elçilik/Konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi, İngiltere'ye seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşları ve Türkiye'de ikamet izni bulunun  yabancı ülke vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmek ile görevlendirilmiştir.

Adres: Gürsu Mah., 324 sok., No:6 Konyaaltı/ANTALYA

İngiliz Antalya Muavin Konsolosluğu Görev Bölgesi

Antalya ve çevresinde ikamet eden Türk Vatandaşları ve Türkiye'de İkamet İzni olan yabancı uyruklu kişiler için İngiltere Vize Başvuru İşlemleri doğrudan konsolosluk tarafından yapılamamaktadır. Konsolosluk/Elçilik tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ve vize hizmet merkezleri aracılığı ile işlemler yürütülmektedir. İngili vize başvuru merkezinin Antalya ilinde hizmet Ofisi bulunmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Vize Departmanı Çalışma Saatleri

İngiltere'ye vize almak isteyen kişiler, doğrudan İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu'na başvuruda bulunamazlar. İngiltere Vize İşlemleri için elçilik/konsolosluk tarafından outsource edilmiş resmi vize başvuru merkezi araclığı ile işlemler yürütülmektedir. Kişi hazırlamış olduğu vize başvuru dosyası ile ilgili vize başvuru merkezinde sistem üzerinden online olarak alınmış randevu günü ve saatinde hazır bulunmalıdır. Vize başvurusunda bulunmak isteyen her bireyin elçilik/konsolosluk tarafından belirlenmiş web sitesi üzerinden elektronik ortamda vize başvuru formunu doldurması ve yine aynı sistem üzerinden vize harç bedelini ödeyerek randevu işlemlerini tamamlamış olması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi için outsource edilmiş başvuru merkezi için vize kabul saatleri hafta içi her gün (Resmi Tatiiler Hariç) 08:00 - 17:00 saatleri arasındadır.

Not (!) Her başvuru sahibine özel randevu günü ve saati bildirilmektedir. Kişinin biyometrik parmak izi taraması ve biyometrik fotoğraf çekim işlemlerinin gerçekleşmesi için seçilen gün ve saatte başvuru ofisinde bizzat bulunması zorunludur.

İngiltere Konsolosluğu Pasaport Dağıtımı

Konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilen vize başvuru işlemleri sonrasında kişinin dosyası konsolosluğa iletilmektedir. Karar aşamasında yetkili olan tek makam konsolosluktur. Bu nedenle vize başvuru merkezinin vize sonucu üzerinde herhangi bir etkisi bulunmaktadır. Başvuru sonucu çıkan pasaportlar için kurye teslimat birimi kişinin isteğine bağlı olarak iki şekilde gönderilir. Kargo yolu ile kişi beyan etmiş olduğu adrese pasaportunun gönderilmesini talep edebileceği gibi, başvuru işlemlerini gerçekleştirmiş olduğu vize başvuru merkezinden bizzat pasaportunu teslim alabilir ya da yetkilendirmiş olduğu kişi aracılığı ile teslim alınmasını sağlayabilir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi Ofisleri Pasaport Dağıtım Saatleri Hafta İçi Her Gün  (Resmi Tatiller Hariç)  09:00 - 16:00 saatleri arasındadır.

İngiltere Antalya Konsolosluğu 2023 Yılı Resmi Tatil Günleri

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti 2023 yılı resmi tatil günlerinde ve Birleşik Krallık Devleti 2023 yılı resmi tatil günlerinde kapalıdır.

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • 7 Nisan Kutsal Cuma
 • 9 Nisan Paskalya
 • 21- 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 2 Mayıs Erken Mayıs Banka Tatili
 • 8 Mayıs III. Kral Charles'ın Taç Giyme Töreni
 • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 • 3 Haziran Altın Jübile Bayramı
 • 4 Haziran İlkbahar Bayramı
 • 29 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü
 • 28 Ağustos Yaz Bayramı
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 25-26 Aralık Noel

İngiltere Konsolosluğu Parmak İzi Uygulaması

İngiltere Vize başvurularında parmak izi beyanı zorunlu prosedürdür.  Küçük yaştaki çocuklardan parmak izi alınmasa dahi çocuğun randevu gününde ebeveyni ile birlikte hazır bulunması gerekmektedir. 

İngiltere Vize Başvuru Formu

Türkiye’nin her bölgesinden yapılan başvurularda ilk olarak İngiltere Hükümeti online sistemi üzerinden vize başvuru formu doldurulmalıdır. Vize başvuru formu doldurulduktan sonra konsolosluk harç bedeli ödenmeli ve randevu tarihi alınmalıdır. Online başvuru portalında uygun olan, ilk iş gününe randevu alınmaktadır. Konsolosluğun yoğun olduğu durumlarda randevu tarihi 1 hafta sonrasına verilebilmektedir. Vizesi başvuru sahibi  aciliyeti olan durumlarda, vakit kaybetmeden parmak izi vermek istiyorsa İngiltere Konsolosluğu walk-in service’den faydalanabilir.  Konsolosluğun sağladığı ayrıcalıklı hizmetlerin ek ücretleri bulunmaktadır. 

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’deki Birleşik Krallık diplomatik temsilcilikleri vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bu nedenle İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları İngiltere vizesi başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurum ve vize servisleri aracılığıyla işlemlerini başlatabilirler. 

İngiltere Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere Konsolosluğu’na hitaben, başvuru sahibinin mesleki durumunu, seyahatin nasıl finanse edileceği, seyahat amacını, seyahat tarih ve planını anlatan bir dilekçe ile vize talebi yapılmalıdır.

İngiliz Konsolosluğu Outsorce Edilmiş Vize Başvuru Merkezi

Birleşik Krallık Vizesi için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, işlemlerini direkt olarak elçilik/konsolosluk aracılığı ile yürütemezler. Birleşik Krallık Göçmenlik Ofisi tarfından alınan karara göre, istisnai durumlar hariç başvuru sahipleri arasında ayrım yapılmaksızın her birey İngiltere Vizesi için konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezi ofislerine başvurmak zorundadırlar. Bu nedenle kişinin hazırlamış olduğu vize takip dosyası ile beraber randevu günü ve saatinde ilgili başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Outsource edilmiş vize başvuru ofislerinin kişinin vize kararında herhangi bir etkisi olmamakla beraber tam ve doğru bir şekilde hazırlanmış vize başvuru dosyasını kabul etmek ile görevlendirilmişlerdir. Randevu günü biyometrik parmak izi taraması, biyometrik fotoğraf çekimi, belgelerin kabul edilmesi, pasaport teslimi ve gerekli bilgilerin sunulması gibi konulardan vize başvuru ofisleri sorumludur. Türkiye'nin tüm illerinden yapılan İngiltere Vize Başvuruları için değerlendirme makamı İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu'dur.

Türkiye'de Bulunan Akredite Edilmiş Vize Başvuru Merkezi

 • Ankara
 • İstanbul
 • İzmir
 • Adana
 • Antalya
 • Bursa
 • Gaziantep olmak üzere 7 farklı ilde İngiltere Vize İşlemleri konusunda elçilik/konsolosluk tarafından atanmış resmi başvuru merkezleri bulunmaktadır.

ingilizkonsoloslugu.org Alenn ddw'ye ait görünüyor. İngiltere Konsolosluğu'nun Resmi web Sitesi İle İlgilisi Var mıdır?
Alenn ddw, Google optimizasyonu metotlarını kullanarak farklı alan adları edinen ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlerinden reklam almaktadır. ingilizkonsoloslugu.org’un, İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliğiyle hiçbir akalası yoktur. Alenn ddw, tecrübeli vize temsilcileri tarafından oluşturulmuştur. Alenn ddw sitelerinde bulunan hiçbir bilgi Konsoloslukların resmi bilgilendirilmeleri değildir.  Alenn ddw siteleri vize başvuru sahiplerini bilgilendirme amaçlı vize işlemleri konusunda tecrübeli temsilciler tarafından hazırlanmıştır. Sorularınızı ya da eksik gördüğünüz bilgileri www.alennddw.com/contact adresindeki iletişim formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Vize başvuruları hususunda tecrübeli temsilciler en kısa sürede talebinizi dikkate alacak ve gerekli incelemeyi ve düzenlemeyi yapacaktır.

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere Konsolosluğu vize başvurusu için gereken İngiltere Vize Ücretinin online sistem üzerinden güvenli ödeme linki ile ödenebilmesi için yönlendirmektedir. İngiltere Vize Ücreti ödemesinin ardından ödeme ve randevu konfirmasyonunu içeren  bir onay e-maili gelmektedir. İngiltere Konsolosluğu vize başvuru ücretleri başvuru yapılacak süreye göre belirginleşirken; İngilltere Konsolosluğu vize başvurularını, 6 aylık (kısa dönem çok girişli), 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık uzun dönem vizeleri olarak düzenleyebilmektedir. İngiltere Vize Süresine göre İngiltere Konsolosluğu Vize Harç Bedelleri değişiklik gösterebilmektedir

İngiltere Vize Reddi

İngiltere Vize Başvurularını değerlendirme yetkisi tamamen İngiltere diplomatik temsilciliklerine aittir. Vize başvurusu için gerekli evraklar eksiksiz temin edilmiş ve tüm aşamalar yönergelere uygun olarak tamamlanmış olsa da başvurular reddedilebilmektedir. Fakat yine de evrakları eksiksiz olarak tamamlamak ve İngiltere Konsolosluğunun yönergelerine uygun hareket etmek vizenin reddedilme ihtimalini en aza indirgemektedir. Vize başvuruları çok çeşitli nedenlerle reddedilebilir. Başvurularda eksik veya hatalı evrak sunmadan dolayı, gerçeği yansıtmayan beyanlardan dolayı, gerçeği yansıtmayan otel ve uçuş rezervasyon belgelerinden dolayı, başvuru sahibinin kendisini doğru ifade edememesinden dolayı ve bazı evrakların İngilizce tercümesinin yapılmadan ibraz edilmesinden dolayı vize başvuruları reddedilebilmektedir. 

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Gürsu Mah., 324 sok., No:6 Konyaaltı/ANTALYA
Email: britembcon@fco.gov.uk
Tel: +90 242 228 28 11
Fax: +90 242 229 21 51
Pazartesi: 09:30- 12:30 / 14:00- 15:30
Çarşamba ve Cuma: 09:30 - 12:30 ( Salı- Perşembe günleri hizmet vermemektedir.)

İngiltere Antalya Muavin Konsolosluğu Nerede?

 

Duyurular

İngiltere Vizelerinde E-Başvuru Süreci Başladı

İngiltere Vizelerinde E-Başvuru Süreci Başladı! İngiltere Konsolosluğu Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep için mail aracılığıyla tamamlan...
2023-08-08 09:50:09

İngiltere Yerleşim Vizesi Alacakların Dikkatine!

İngiltere Yerleşim Vizesi Alacakların Dikkatine! Türkiye vize başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya...
2023-08-08 09:49:41

İngiltere Vize Harç Ücretleri 2022

İngiltere Vize Harç Ücretleri 2022   İngiltere vize ücreti konusunda bilgi almak isteyenler seyahat sebebi, süresi ve giriş çıkı...
2023-08-08 09:49:10

İngiliz Konsoloslukları Noel ve Yeni Yılda kapalı olacak

İngiltere’nin Türkiye’de hizmet veren temsilcilikleri Türkiye ve İngiltere’nin resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötürü hizmetle...
2023-08-08 09:48:45
Tüm Duyurular