İngiltere Ekspres Vize

Hızlı İngiltere Vize İşlemleri

İngiltere'ye seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşları ve Türkiye'de ikmat izni bulunan yabancı ülke vatandaşları için daha kolay ve gelişmiş bir İngiltere Vize Başvuru Süreci hizmeti sunulmaktadır. İngiltere Konsolosluğu tarafından Öncelikli Vize Hizmetleri ile vize başvuruları kişinin kendi koşullarına uygun olarak planlanabilmekte ve başvuru işlemleri hızlandırılabilmektedir.

İngiltere Süper Ekspres Vize/Super Priority Visa Service

İngiltere’ye gerçekleştirilecek seyahatin aciliyeti bulunuyorsa, başvuru sonrası ortalama olarak 24 saatte sonuçlanan, Süper Öncelikli Vize Servisi/Super Priority Visa Service başvuru hizmetinden yararlanılabilmektedir. Katma değerli bu hizmetten yalnızca İstanbul’daki vize başvuru merkezi aracılığı ile randevu alan bireylerin faydalanmasına izin verilmiştir. Süper Öncelikli Vize Servisi Hizmet Bedeli £ 956,00 (İstanbul ilinden yapılan başvurular için vize sonucunu 24 saatte almak isteyen kişilere sunulan hizmet)

Not(!) Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Bürosu, olumsuz göçmenlik geçmişi olan başvuru sahiplerinin bu hizmeti kullanmamasını önemle tavsiye etmektedir. İngiltere Süper Ekspres Vizesi hizmetinden, diğer öncelikli servislerle birlikte ve pasaport iadeli başvuru ile birlikte yararlanılamamaktadır.

Aşağıdaki kategorilerden birine başvuran pasaport sahipleri ve onların bakmakla yükümlü oldukları kişiler bu hizmetten yararlanabilirler:

 • Türkiye Vatandaşları
 • Türkiye’de ikamet izni bulunan Yabancı Uyruklu Kişilerin Turist Vizesi ve Kısa Süreli Ziyaret Vizeleri
 • Türkiye’de ikamet izni bulunan Yabancı Uyruklu Kişilerin Puan Tabanlı Sistem 2 (PBS Tier 2) ve Puan Tabanlı Sistem 5 (PBS Tier 5) Başvuru Sahipleri

İngiltere Mobil Vize Başvurusu

İngiltere Vize Başvuruları için zorunlu olan biyometrik veri beyanı işlemi kişinin ev adresinde veya ofisinde tamamlanabilmektedir. Katma değerli bu hizmet, İngiltere Konsolosluğu tarafından kişisel sebepler nedeniyle biyometrik veri randevusuna gidemeyecek olan kişilere özel olarak verilmektedir. Bu hizmet sayesinde belirtilen adreste, parmak izi beyanı ve biyometrik fotoğraf çekimi, yetkililere bildirilen adreste gerçekleştirebilmektedir. Mobil vize başvurusu hizmet ücreti bulunulan lokasyona göre değişiklik gösterir.

İngiltere Walk-in Hizmeti

İngiltere Vize Başvurularında randevu sorunu yaşamadan işlemlerin tamamlanma hizmeti bulunmaktadır. Walk-in Servisi ile randevu gün ve saatinin beklemesine gerek kalmadan istenilen gün ve saatte biyometrik verilerin alınması sağlanmaktadır.

İngiltere Premium Lounge Service

İngiltere Vize Başvuruları için sıra beklemek istemeyen ve başvuru işlemlerini ayrıcalıklı şekilde tamamlamak isteyen kişiler Premium Lounge Service hizmetinden faydalanabilmektedir. Premium Lounge Service hizmetinde, konsolosluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezinde özel bir salonda evraklar kontrol edilmekte ve biyometrik veriler alınmaktadır. Bu hizmette sıcak ve soğuk içecekler, ücretsiz fotokopi gibi olanaklar da bulunmaktadır.

Pasaportsuz İngiltere Vize Başvurusu (Pasaport İadeli Başvuru)

 Pasaportsuz olarak İngiltere Vize Başvuru İşlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Pasaportun aslı olmadan yalnızca fotokopisi ile yapılan İngiltere Vize başvuru işlemi katma değerli bir hizmettir. Pasaportsuz yapılacak başvuru imkanının tercih edilen vize başvuru merkezi ofisinde bulunup bulunmadığı randevu günü öncesinde sistem üzerinden kontrol edilmelidir.

İngiltere Vize Başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 15 iş günüdür. Bu süre içerisinde pasaportun başka ülkedeki seyahat işlemi için kullanılması gerekiyorsa Keep My Passport Service hizmetinden yararlanılması gerekmektedir. Bu hizmet, vize değerlendirme sürecinin son aşamasına kadar pasaportun başvuru sahibinde kalmasını sağlar. Bu hizmet için randevu gününde kişinin pasaportunun yanında bulunması gerekmektedir. Ancak outsource edilmiş vize başvuru merkezinden ayrılmadan önce pasaportun aslı kişiye geri verilmekte, yalnızca fotokopisi teslim alınmaktadır.

Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Bürosu vize sonucuna dair kararı verdikten sonra kişiye e-posta ile bildirim sağlamaktadır. Bu bildirimden sonraki 28 gün içinde pasaport iligili başvuru merkezi ofisine teslim edilmelidir. Bu süre aşıldığı takdirde vize başvuruları reddedilmektedir.

Uyarı(!) Pasaportun konsolsoluk tarafından outsource edilmiş vize başvuru merkezine teslim edilmesinin ardından ortalama 7 gün içinde işlem sonuçlanmaktadır.  Bu hizmetten diğer öncelikli hizmetlerle birlikte faydalanılamamaktadır.

İngiltere Erken Saatte Randevu Hizmeti

Erken saatte randevu hizmeti ile ayarlanan randevu saatinden önce başvuru sahibi işlemlerini tamamlayabilmektedir. Randevu alınmadan yapılacak başvuru işlemlerine sadece gün içinde 8:30 ve 15:30 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

İngiltere Priority/Öncelikli Vize Hizmeti (Non-Settlement/Yerleşim Hariç)

Ziyaret, çalışma ve eğitim amaçlı seyahatler için öncelikli vize hizmetinden faydalanılabilmektedir. Bu hizmette yapılan başvurular vize kararının verilme sürecinin her aşamasında öncelikli olarak değerlendirilecektir. Priority Vis servşce Hizmeti için her başvuru sahibi vize harcına ek olarak ücret ödemek ile yükümlüdür. İngiltere Öncelikli Vize Servisi hizmet bedeli £ 212 ( Bazı vize tipleri için vize sonucunu 3-5 iş günü içerisinde teslim almak için sunulan hizmet). Başvurunun reddedildilmesi veya istisnai durumlarda işlem süresinin uzun sürmesi halinde ücret iadesi olmamaktadır.

İngiltere Konsolosluğu, biyometrik bilgilerin beyan edilmesine müteakip ortalama 5 iş günü içerisinde Priority Visa Service/Öncelikli Vize Başvurusunu, İstanbul'dan yapılan başvurular için ise Super Priority Visa Service/Süer Öncelikli Vize Başvurusu seçeneği ile  24 saatte İngiltere Vize Kararını sonuçlandırmaktadır. Ancak başvuru evraklarında eksiklik veya yanlışlık bulunuyor ise bu süre uzamaktadır.

Başvuru Değerlendirme Süresinin Uzama Nedenleri

 • Daha önce İngilltere Vize Başvurusu reddedildiyse
 • Daha önce İngiltere Giriş İzni verilmediyse,
 • İngiltere'den sınır dışı edilmiş veya sair şekilde ülkeyi terk etmek zorunda kalınmış ise,
 • İngiltere'de kişiye verilen ikamet izni süresini ihlal edildi ise,
 • İngiltere ikamet izni, İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından süresinden önce sonlandırıldıysa,
 • İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından ikamet izni reddedildiyse,
 • ABD, Schengen, Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya için yapılan önceki vize başvuruları reddedildiyse konsolosluk vize başvurusunu belirtilen öncelikli sonuçlanma süresi içierisinde kişiye bildirmeyebilir. 

ingilizkonsoloslugu.org Alenn ddw'ye ait görünüyor. İngiltere Konsolosluğu'nun Resmi web Sitesi İle İlgilisi Var mıdır?
Alenn ddw, Google optimizasyonu metotlarını kullanarak farklı alan adları edinen ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlerinden reklam almaktadır. ingilizkonsoloslugu.org’un, İngiltere Konsolosluğu ya da İngiltere Büyükelçiliğiyle hiçbir akalası yoktur. Alenn ddw, tecrübeli vize temsilcileri tarafından oluşturulmuştur. Alenn ddw sitelerinde bulunan hiçbir bilgi Konsoloslukların resmi bilgilendirilmeleri değildir.  Alenn ddw siteleri vize başvuru sahiplerini bilgilendirme amaçlı vize işlemleri konusunda tecrübeli temsilciler tarafından hazırlanmıştır. Sorularınızı ya da eksik gördüğünüz bilgileri www.alennddw.com/contact adresindeki iletişim formunu doldurarak bizlere iletebilirsiniz. Vize başvuruları hususunda tecrübeli temsilciler en kısa sürede talebinizi dikkate alacak ve gerekli incelemeyi ve düzenlemeyi yapacaktır.

İngiltere Öncelikli Vize Hizmeti (Aile Birleşimi-Settlement/Yerleşim)

Aile birleşimi amacıyla yerleşim başvuruları, UKVI’nin başvuru karar alım sürecinin her aşamasında öncelikli olarak değerlendirilmektedir. Ailece göç kanalıyla Büyük Britanya’da daimi oturma (yerleşme) izni için başvuran ve daimi oturum vize ücretinin uygulandığı tüm başvuru sahipleri bu hizmetten faydalanabilir.  Bu hizmetin bedeli, vize başvuru ücretinize ilave edilmektedir. Başvurunuz reddedildiği takdirde veya istisnai durumlarda işlemlerin uzun sürmesi halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. Aile birleşimi ve yerleşim amacıyla yaptığınız vize başvurularında, öncelikli vize hizmetini kullanmak başvurunuzun kabul edilmesini garanti etmez. Tüm vize başvuru sahiplerinin Büyük Britanya göç koşullarını yerine getirmesi öncelikli şartı bulunmaktadır.

Öncelikli vize hizmetinden faydalananlar için vize başvuruları, biyometrik(parmak izi taraması ve biyometrik fotoğraf çekimi) bilgilerin sunulmasına müteakip 30 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Başvuru Değerlendirme Süresinin Uzama Nedenleri

 • Daha önce İngilltere Vize Başvurusu reddedildiyse
 • Daha önce İngiltere Giriş İzni verilmediyse,
 • İngiltere'den sınır dışı edilmiş veya sair şekilde ülkeyi terk etmek zorunda kalınmış ise,
 • İngiltere'de kişiye verilen ikamet izni süresini ihlal edildi ise,
 • İngiltere ikamet izni, İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından süresinden önce sonlandırıldıysa,
 • İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından ikamet izni reddedildiyse,
 • ABD, Schengen, Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya için yapılan önceki vize başvuruları reddedildiyse konsolosluk vize başvurusunu belirtilen öncelikli sonuçlanma süresi içierisinde kişiye bildirmeyebilir. 
Uyarı(!) Öncelikli vize hizmetini kullanmak vize başvurusunun kabul edileceğini garanti etmez. Tüm vize başvuru sahipleri Büyük Britanya Göç Koşulları'nı yerine getirmelidir.

Duyurular

İngiltere Vizelerinde E-Başvuru Süreci Başladı

İngiltere Vizelerinde E-Başvuru Süreci Başladı! İngiltere Konsolosluğu Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep için mail aracılığıyla tamamlan...
2023-08-08 09:50:09

İngiltere Yerleşim Vizesi Alacakların Dikkatine!

İngiltere Yerleşim Vizesi Alacakların Dikkatine! Türkiye vize başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya...
2023-08-08 09:49:41

İngiltere Vize Harç Ücretleri 2022

İngiltere Vize Harç Ücretleri 2022   İngiltere vize ücreti konusunda bilgi almak isteyenler seyahat sebebi, süresi ve giriş çıkı...
2023-08-08 09:49:10

İngiliz Konsoloslukları Noel ve Yeni Yılda kapalı olacak

İngiltere’nin Türkiye’de hizmet veren temsilcilikleri Türkiye ve İngiltere’nin resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötürü hizmetle...
2023-08-08 09:48:45
Tüm Duyurular